کاشت ، کاور یا تقویت ناخن ها ...؟

1207

داشتن ناخن هایی سالم و زیبا، نشان از یک خانم با ظرافت و منظم است. اما اکثر خانم ها به دلایلی از جمله شکنندگی سریع ، بدفرمی ، کمبود وقت برای رسیدگی به ناخن هایشان و ... به سراغ کاشت ناخن میروند.

ناخن‌ها هنگامیـکه در شرایط ایده آل باشند بسیار جـذاب هستند. جدا از جاذبه آرایشی، ناخن هـا وظایف دیگری نیز بعهده دارند از جمله کمک به بــلند کردن اجـسـام با ایجاد تکیه گاه برای بافت انگشتـان و یا دسـت کاری اجــسام و از هـمـه مــهمتر آن که ناخن‌ها سلامت عمومی بدن را بازتاب می‌دهند.

ناخن های خود را بشناسید!!

به عکس زیر توجه کنید. شکل ناخن هایتان به کدام یک از شکل های زیر نزدیک است؟ اسم های زیر ، اسم های بین المللی انواع ناخن هاست.

ناخن‌هایی که به راحتی میشکنند و ترک میخورند از مشکلات احتمالی تغذیه‌ای خبر میدهند. کمبود ویتامین A و کلسیم باعث خشکی و ورقه ورقه شدن پوست می‌شود. کمبود پروتئین، فولیک اسید، ویتامین B که برای رشد سلولها و احیای سلولهای مرده ضروری است و ویتامین C موجب افتادن ناخن‌ها میشود. کمبود پروتئین باعث ایجاد راه راههای سفید بر روی ناخنها می‌شود. یک نوع کمبود اسید ممکن است باعث ترک خوردن و دو نیم شدن ناخن‌ها شود.

پس قبل از هرچیزی به تغذیه خود دقت کنید. چون ناخن‌ها از پروتئین تشکیل شده‌اند ، سعی کنید غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از پروتئین هستند. مانند : تخم مرغ ، ماست چکیده ، گوشت ، آجیل ، نخود فرنگی و ...

برای داشتن ناخن هایی سالم ، طبیعی و زیبا راه های زیر را امتحان کنید.

راه اول:

ناخن هایتان را هرروز با روغن بادام یا روغن زیتون به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید. ماساژ دادن ناخن ها نه تنها آنها را صاف و درخشنده می کند بلکه با افزایش جریان خون در قسمتی که رشد ناخن از آن جا آغاز می شود ناخن را قوی می سازد.

راه دوم:

هرروز ناخن هایتان را با لیموی طبیعی به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید سپس در آب ولرم قرار دهید.

راه سوم:

ناخن هایتان را یک روز در میان در ظرفی از شیر به مدت 20-30 دقیقه قرار دهید.

راه چهارم:

اسفناج مصرف کنید. اگر میخواهید ناخن هایتان سریع رشد و ترمیم یابد، اسفناج بخورید.

راه پنجم:

پنبه را به سرکه آغشته کنید و روی ناخن هایتان به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید. این کار را هرروز انجام دهید. سرکه باعث محکم شدن ناخن ها میشود.

راه ششم :

نگذازید ناخن هایتان خشک بماند! در طول روز بسیار از مرطوب کننده استفاده کنید. سعی کنید با وازلین ناخن هایتان را چرب نگه دارید.

راه هفتم :

جو را 20 دقیقه در آب بجوشانید و یک روز در میان با آن آب ناخن هایتان را شستشو دهید. این کار موجب این میشود که ناخن هایتان صاف و یک دست رشد کند.

ما به شما راه هایی را پیشنهاد دادیم که بدون نیاز به کاشت ناخن های زیبایی داشته باشید.

اگر ناخن هایتان بیش اندازه آسیب دیده است و راه های بالا تاثیری در بهبود آن نداشت، به پزشک مراجعه فرمایید.

ناخن هایتان را به نرمی سوهان بکشید. با عمل کردن به راه های بالا مشاهده خواهید کرد که به کاشت ناخن نیازی پیدا نمیکنید. جدا از وقت و هزینه، کاشت آسیب زیادی به ناخن هایتان میرساند.

اما اگر اصرار به کاشت ناخن دارید، نگران نباشید. تا وقتی که نیاز به ترمیم پیدا میکنید و ناخن هایتان رشد میکند، یعنی ناخن هایتان سالم است.

برچسب های مرتبط


| 1786 | نویسنده: افشین خالقی

0 دیدگاه


تا کنون 634 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !

ثبت اطلاعات